RPC1210JT24R0
Stackpole Electronics Inc
型号:
RPC1210JT24R0
封装:
1210
描述:
RES 24 OHM 5% 1/2W 1210
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Ratings AEC-Q200
Resistance 24 Ohms
Series RPC
Power (Watts) 0.5W, 1/2W