首页 / 陶瓷电容器 / RPE5C1H470J2M1Z03A
minImg
RPE5C1H470J2M1Z03A
Murata Electronics
型号:
RPE5C1H470J2M1Z03A
描述:
CAP CER 47PF 50V NP0 RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Series RPE
Thickness (Max) -
Package / Case Radial
Mfr Murata Electronics
Capacitance 47 pF