首页 / 陶瓷电容器 / RPE5C1H7R0D2K1Z03B
minImg
RPE5C1H7R0D2K1Z03B
Murata Electronics
型号:
RPE5C1H7R0D2K1Z03B
描述:
CAP CER 7PF 50V NP0 RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±0.5pF
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 7 pF