首页 / 陶瓷电容器 / RPE5C2A152J2S1A03A
minImg
RPE5C2A152J2S1A03A
Murata Electronics
型号:
RPE5C2A152J2S1A03A
描述:
CAP CER 1500PF 100V NP0 RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.197" L x 0.124" W (5.00mm x 3.15mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 1500 pF