首页 / 陶瓷电容器 / RPER71H105K3M1C07A
minImg
RPER71H105K3M1C07A
Murata Electronics
型号:
RPER71H105K3M1C07A
描述:
CAP CER 1UF 50V X7R RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.248" (6.30mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.197" L x 0.124" W (5.00mm x 3.15mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Series RPE
Thickness (Max) -
Package / Case Radial
Mfr Murata Electronics
Capacitance 1 µF