首页 / 陶瓷电容器 / RPER71H225K2K1C60B
minImg
RPER71H225K2K1C60B
Murata Electronics
型号:
RPER71H225K2K1C60B
描述:
CAP CER 2.2UF 50V X7R RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.217" L x 0.124" W (5.50mm x 3.15mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 2.2 µF