RPF1012470M080K
KYOCERA AVX
型号:
RPF1012470M080K
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
SERIES: RPF/ CASE: 1012/ CAP: 47
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 80 V
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 38mOhm
Series RPF
Type Polymer
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.6 A @ 100 kHz
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 47 µF