RPMGQ12-20
Recom Power
型号:
RPMGQ12-20
品牌:
Recom Power
封装:
Quarter Brick
描述:
20A DC/DC-CONVERTER 'INNOLINE' 1
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 120°C (With Derating)
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 24V
Voltage - Output 4 -
Approval Agency -
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.22" L x 1.45" W x 0.59" H (56.4mm x 36.8mm x 15.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 20A
Supplier Device Package Quarter Brick
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 8V
Series RPMGQ-20
Control Features -
Type Non-Isolated PoL Module
Package / Case Quarter Brick
Efficiency 94%