RQ73C1J54K9BTD
TE Connectivity Passive Product
型号:
RQ73C1J54K9BTD
封装:
0603
描述:
RES 54.9 KOHMS 0.1% 0.15W 0603
库存 : 9445
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Size / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 54.9 kOhms
Series RQ73
Power (Watts) 0.15W