RQ73C2B8K25BTD
TE Connectivity Passive Product
型号:
RQ73C2B8K25BTD
封装:
1206
描述:
RES 8.25 KOHMS 0.1% 0.4W 1206
库存 : 8000
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 8.25 kOhms
Series RQ73
Power (Watts) 0.4W, 2/5W