RQ7E110AJTCR
Rohm Semiconductor
型号:
RQ7E110AJTCR
封装:
TSMT8
描述:
MOSFET N-CH 30V 11A TSMT8
库存 : 1469
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 2410 pF @ 15 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 22 nC @ 4.5 V
Mounting Type Surface Mount
Rds On (Max) @ Id, Vgs 9mOhm @ 4.5A, 11V
Product Status Active
Vgs(th) (Max) @ Id 1.5V @ 10mA
Supplier Device Package TSMT8
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Power Dissipation (Max) 1.5W (Tc)
Series -
Package / Case 8-SMD, Flat Lead
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 11A (Tc)
Mfr Rohm Semiconductor
Vgs (Max) ±12V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V