RSD-60H-12
MEAN WELL USA Inc.
型号:
RSD-60H-12
描述:
DC/DC CONVERTER 12V 60W
库存 : 942
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Railway
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 160V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4 kV
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.04" L x 2.36" W x 0.98" H (128.0mm x 60.0mm x 25.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 5A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 40V
Series RSD-60 (60W)
Power (Watts) 60W
Type Enclosed
Efficiency 92.5%