RSD175N10TL
Rohm Semiconductor
型号:
RSD175N10TL
封装:
CPT3
描述:
MOSFET N-CH 100V 17.5A CPT3
用户指南
Operating Temperature 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 950 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 24 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Rds On (Max) @ Id, Vgs 105mOhm @ 8.8A, 10V
Product Status Active
Vgs(th) (Max) @ Id 2.5V @ 1mA
Supplier Device Package CPT3
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Power Dissipation (Max) 20W (Tc)
Series -
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 17.5A (Ta)
Mfr Rohm Semiconductor
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4V, 10V