RSF12JT91K0
Stackpole Electronics Inc
型号:
RSF12JT91K0
描述:
RES 91K OHM 5% 1/2W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 91 kOhms
Series RSF
Power (Watts) 0.5W, 1/2W