RSF2B-103-JBW
RCD Components
型号:
RSF2B-103-JBW
描述:
RES 10K OHM 5% 3W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 235°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.213" Dia x 0.591" L (5.40mm x 15.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 10 kOhms
Series RSF
Power (Watts) 3W