Taiwan Semiconductor Corporation
型号:
RSFGL
封装:
Sub SMA
批次:
-
描述:
DIODE GP 400V 500MA SUB SMA
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.3515
$0.3515
10
$0.25175
$2.5175
100
$0.12692
$12.692
500
$0.112461
$56.2305
1000
$0.087524
$87.524
2000
$0.078337
$156.674
5000
$0.076589
$382.945
请发送询价,我们将立即回复。

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 150 ns |
| Capacitance @ Vr, F | 4pF @ 4V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | Sub SMA |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5 µA @ 400 V |
| Series | - |
| Package / Case | DO-219AB |
| Technology | Standard |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.3 V @ 500 mA |
| Mfr | Taiwan Semiconductor Corporation |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 400 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Average Rectified (Io) | 500mA |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |
| Base Product Number | RSFGL |