RSMF12FT47K5
Stackpole Electronics Inc
型号:
RSMF12FT47K5
封装:
Axial
描述:
RES 47.5K OHM 1% 1/2W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 47.5 kOhms
Series RSMF
Power (Watts) 0.5W, 1/2W