RSMF1FT1R82
Stackpole Electronics Inc
型号:
RSMF1FT1R82
封装:
Axial
描述:
RES 1.82 OHM 1% 1W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 1.82 Ohms
Series RSMF
Power (Watts) 1W