RSPF1JA2R70
Stackpole Electronics Inc
型号:
RSPF1JA2R70
封装:
Axial
描述:
RES 2.7 OHM 5% 1W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient -200/ +350ppm/°C
Size / Dimension 0.118" Dia x 0.354" L (3.00mm x 9.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 2.7 Ohms
Series RSPF
Power (Watts) 1W