RSS-153.3/HP
Recom Power
型号:
RSS-153.3/HP
品牌:
Recom Power
描述:
DC DC CONVERTER 3.3V 1W
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 16.5V
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 3.3V
Size / Dimension 0.50" L x 0.32" W x 0.29" H (12.8mm x 8.2mm x 7.3mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 303mA
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 13.5V
Series ECONOLINE RSS (1W)
Power (Watts) 1 W
Type Isolated Module
Package / Case 8-SMD Module, 5 Leads
Efficiency 75%