RT0402FRE07221KL
YAGEO
型号:
RT0402FRE07221KL
描述:
RES 221K OHM 1% 1/16W 0402
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings -
Resistance 221 kOhms
Series RT
Power (Watts) 0.063W, 1/16W