RT0805BRD072R05L
YAGEO
型号:
RT0805BRD072R05L
描述:
RES 2.05 OHM 0.1% 1/8W 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
Resistance 2.05 Ohms
Series RT
Power (Watts) 0.125W, 1/8W