RT0805CRC07402RL
YAGEO
型号:
RT0805CRC07402RL
描述:
RES SMD 402 OHM 0.25% 1/8W 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±0.25%
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 402 Ohms
Series RT
Power (Watts) 0.125W, 1/8W