RT100KP350CA
MDE Semiconductor Inc
型号:
RT100KP350CA
封装:
P600
描述:
TVS DIODE BP 350VRWM 690.0VC
用户指南
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 145A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 389V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 100000W (100kW)
Product Status Active
Supplier Device Package P600
Series RT100KP
Type Zener
Package / Case P600, Axial
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 690V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 350V