RT1210FRD07274RL
YAGEO
型号:
RT1210FRD07274RL
描述:
RES SMD 274 OHM 1% 1/4W 1210
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Resistance 274 Ohms
Series RT
Power (Watts) 0.25W, 1/4W