RT2010DKE07100RL
YAGEO
型号:
RT2010DKE07100RL
品牌:
YAGEO
封装:
2010
描述:
RES SMD 100 OHM 0.5% 1/2W 2010
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Resistance 100 Ohms
Series RT
Power (Watts) 0.5W, 1/2W