RT424A12
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
型号:
RT424A12
描述:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 8A 12V
库存 : 7446
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -10°C ~ 85°C
Switching Voltage 400VAC - Max
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 8 A
Coil Current 33.3 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 360 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage -
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating Sealed - Flux Protection
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series RT2 Bistable, SCHRACK
Operate Time 10 ms
Mfr TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Coil Voltage 12VDC
Contact Material Silver Nickel (AgNi)
Must Operate Voltage 8.4 VDC