Richtek USA Inc.
型号:
RT9013-12GB
品牌:
封装:
SOT-23-5
批次:
-
数据手册:
-
描述:
IC REG LINEAR 1.2V 500MA SOT23-5
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$2.1375
$2.1375
10
$1.919
$19.19
25
$1.80994
$45.2485
100
$1.54223
$154.223
250
$1.448066
$362.0165
500
$1.267053
$633.5265
1000
$1.049845
$1049.845
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 50 µA |
| Output Type | Fixed |
| PSRR | 50dB (10kHz) |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 500mA |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Series | - |
| Control Features | Enable |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | Richtek USA Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.2V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.4V @ 500mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | RT9013 |