Richtek USA Inc.
型号:
RT9193-30GB
品牌:
封装:
SOT-23-5
批次:
-
数据手册:
-
描述:
IC REG LINEAR 3V 300MA SOT23-5
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.5225
$0.5225
10
$0.4446
$4.446
25
$0.41496
$10.374
100
$0.33193
$33.193
250
$0.308256
$77.064
500
$0.260832
$130.416
1000
$0.201552
$201.552
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 130 µA |
| Output Type | Fixed |
| PSRR | 70dB ~ 50dB (100Hz ~ 10kHz) |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 300mA |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Series | - |
| Control Features | Enable |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | Richtek USA Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.3V @ 300mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | RT9193 |