首页 / 旋转开关 / RTAC3ES12M25NS
minImg
RTAC3ES12M25NS
C&K
型号:
RTAC3ES12M25NS
品牌:
C&K
描述:
SWITCH ROTARY 12POS 150MA 60V
用户指南
Number of Positions 12
Number of Poles per Deck -
Index Stops Fixed
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Round (6mm Dia), Slotted
Panel Cutout Dimensions Circular - 10.20mm Dia
Current Rating (Amps) 150mA (AC/DC)
Contact Finish Silver
Angle of Throw 30°
Actuator Length 25.00mm
Mounting Type Panel Mount
Product Status Obsolete
Depth Behind Panel 18.70mm
Series RTA
Circuit per Deck BCD with Complement
Voltage Rating - DC 60 V
Contact Timing Non-Shorting (BBM)
Voltage Rating - AC 60 V