首页 / 旋转开关 / RTAP32S03M25NS
minImg
RTAP32S03M25NS
C&K
型号:
RTAP32S03M25NS
描述:
SWITCH ROTARY 3POS 150MA 60V
用户指南
Number of Positions 3
Number of Poles per Deck 2
Index Stops Fixed
Termination Style PC Pin
Actuator Type Round (6mm Dia), Slotted
Panel Cutout Dimensions Circular - 10.20mm Dia
Current Rating (Amps) 150mA (AC/DC)
Contact Finish Silver
Angle of Throw 30°
Actuator Length 25.00mm
Mounting Type Panel Mount, Through Hole
Product Status Active
Depth Behind Panel 12.60mm
Series RTA
Circuit per Deck DP3T
Voltage Rating - DC 60 V
Contact Timing Non-Shorting (BBM)
Voltage Rating - AC 60 V