首页 / 旋转开关 / RTAP36110B10SD25S
minImg
RTAP36110B10SD25S
C&K
型号:
RTAP36110B10SD25S
描述:
SWITCH ROTARY 10POS 150MA 60V
用户指南
Number of Positions 10
Number of Poles per Deck 1
Index Stops Fixed
Termination Style PC Pin
Actuator Type Round (5.9mm Dia)
Panel Cutout Dimensions -
Current Rating (Amps) 150mA (AC/DC)
Contact Finish Silver
Angle of Throw 36°
Actuator Length 25.00mm
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Depth Behind Panel 12.60mm
Series RTA
Circuit per Deck SP10T
Voltage Rating - DC 60 V
Contact Timing Non-Shorting (BBM)
Voltage Rating - AC 60 V