RUT1608FR430CS
Samsung Electro-Mechanics
型号:
RUT1608FR430CS
封装:
0603
描述:
RES 0.43 OHM 1% 1/8W 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Resistance 430 mOhms
Series RUT
Power (Watts) 0.125W, 1/8W