RUT3216FR180CS
Samsung Electro-Mechanics
型号:
RUT3216FR180CS
封装:
1206
描述:
RES 0.18 OHM 1% 1/3W 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.66mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 180 mOhms
Series RUT
Power (Watts) 0.333W, 1/3W