首页 / 直流转换器 / RV-243.3D/P/R6.4
minImg
RV-243.3D/P/R6.4
Recom Power
型号:
RV-243.3D/P/R6.4
品牌:
Recom Power
描述:
DC DC CONVERTER +/-3.3V 2W
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -3.3V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 26.4V
Voltage - Isolation 6.4 kV
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.27" L x 0.58" W x 0.45" H (32.4mm x 14.7mm x 11.4mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 300mA, 300mA
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 21.6V
Series ECONOLINE RV/R (2W)
Power (Watts) 2 W
Type Isolated Module
Package / Case 24-DIP Module, 14 Leads
Efficiency 70 ~ 78%