RV4LAYSA504A
Precision Electronics Corporation
型号:
RV4LAYSA504A
描述:
POT 500K OHM 2W CARBON LINEAR
库存 : 236
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Number of Gangs 1
Actuator Diameter 0.249" (6.32mm)
Bushing Thread 3/8-32
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Slotted
Tolerance ±10%
Built in Switch None
Actuator Length 0.625" (15.88mm)
Number of Turns 1
Temperature Coefficient -
Mounting Type Panel Mount
Rotation 314°
Product Status Active
Series RV4
Power (Watts) 2W
Resistive Material Carbon
Mfr Precision Electronics Corporation
Resistance (Ohms) 500k
Size - Body Round - 1.120" Dia (28.45mm)