Precision Electronics Corporation
型号:
RV4LAYSA504A
封装:
-
批次:
-
描述:
POT 500K OHM 2W CARBON LINEAR
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$26.1345
$26.1345
10
$24.50335
$245.0335
25
$20.14722
$503.6805
50
$17.42452
$871.226
100
$16.87998
$1687.998
250
$15.790976
$3947.744
500
$14.593026
$7296.513
请发送询价,我们将立即回复。

| Number of Gangs | 1 |
| Actuator Diameter | 0.249" (6.32mm) |
| Bushing Thread | 3/8-32 |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Slotted |
| Tolerance | ±10% |
| Built in Switch | None |
| Actuator Length | 0.625" (15.88mm) |
| Number of Turns | 1 |
| Temperature Coefficient | - |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Rotation | 314° |
| Product Status | Active |
| Series | RV4 |
| Power (Watts) | 2W |
| Resistive Material | Carbon |
| Mfr | Precision Electronics Corporation |
| Resistance (Ohms) | 500k |
| Size - Body | Round - 1.120" Dia (28.45mm) |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Taper | Linear |
| Adjustment Type | User Defined |