RV4NAYSJ500A
Precision Electronics Corporation
型号:
RV4NAYSJ500A
描述:
POT 50 OHM 2W CARBON LINEAR
用户指南
Number of Gangs 1
Actuator Diameter 0.249" (6.32mm)
Actuator Type Slotted
Tolerance ±10%
Built in Switch None
Actuator Length 2.000" (50.80mm)
Series RV4
Power (Watts) 2W
Resistive Material Carbon
Mfr Precision Electronics Corporation
Resistance (Ohms) 50
Size - Body Round - 1.120" Dia (28.45mm)