RVC0402JT5M10
Stackpole Electronics Inc
型号:
RVC0402JT5M10
封装:
0402
描述:
RES 5.1M OHM 5% 1/16W 0402
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings -
Resistance 5.1 MOhms
Series RVC
Power (Watts) 0.063W, 1/16W