RWR71S2051FSBSL
Vishay Dale
型号:
RWR71S2051FSBSL
品牌:
Vishay Dale
封装:
Axial
描述:
RES 2.05K OHM 2W 1% WW AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Size / Dimension 0.187" Dia x 0.812" L (4.75mm x 20.62mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 2.05 kOhms
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR71S
Power (Watts) 2W
Package / Case Axial
Number of Terminations 2
Mfr Vishay Dale
Features Military, Moisture Resistant
Failure Rate S (0.001%)