RWR71S56R2FSBSL
Vishay Dale
型号:
RWR71S56R2FSBSL
描述:
RES 56.2 OHM 2W 1% WW AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±30ppm/°C
Size / Dimension 0.187" Dia x 0.812" L (4.75mm x 20.62mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 56.2 Ohms
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR71S
Power (Watts) 2W
Features Military, Moisture Resistant
Failure Rate S (0.001%)