RWR78N3R92FRB12
Vishay Dale
型号:
RWR78N3R92FRB12
品牌:
Vishay Dale
封装:
Axial
描述:
RES 3.92 OHM 10W 1% WW AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 3.92 Ohms
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR78N
Power (Watts) 10W
Package / Case Axial
Number of Terminations 2
Mfr Vishay Dale
Features Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Failure Rate R (0.01%)