RWR84N2R00FMS73
Vishay Dale
型号:
RWR84N2R00FMS73
描述:
RES 2 OHM 7W 1% WW AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 2 Ohms
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR84N
Power (Watts) 7W
Mfr Vishay Dale
Features Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Failure Rate M (1%)