RWS100B-12/CO2
TDK-Lambda Americas Inc
型号:
RWS100B-12/CO2
描述:
AC/DC CONVERTER 12V 100W
用户指南
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.25" L x 3.70" W x 1.54" H (108.0mm x 94.0mm x 39.0mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Series RWS-B (100W)
Current - Output 1 8.5 A
Power (Watts) 100W
Type Enclosed, Conformal Coated
Efficiency 84%
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features Adjustable Output, DC Input Capable, Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 85 ~ 265 VAC