S-1132B35-M5T1G
ABLIC Inc.
型号:
S-1132B35-M5T1G
品牌:
ABLIC Inc.
封装:
SOT-23-5
描述:
IC REG LINEAR 3.5V 300MA SOT23-5
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 1 µA
PSRR 65dB (1kHz)
Voltage - Input (Max) 6.5V
Output Type Fixed
Current - Output 300mA
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 40 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package SOT-23-5
Series S-1132
Control Features Enable
Package / Case SC-74A, SOT-753
Protection Features Over Current
Mfr ABLIC Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.5V
Voltage Dropout (Max) 0.15V @ 100mA