S-1133B31-I8T1U
ABLIC Inc.
型号:
S-1133B31-I8T1U
品牌:
ABLIC Inc.
封装:
SNT-8A
描述:
IC REG LINEAR 3.1V 300MA SNT8A
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 1 µA
PSRR 60dB (1kHz)
Voltage - Input (Max) 10V
Output Type Fixed
Current - Output 300mA
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 90 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package SNT-8A
Series S-1133
Control Features Enable
Package / Case 8-SMD, Flat Lead
Protection Features Over Current, Thermal Shutdown
Mfr ABLIC Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.1V
Voltage Dropout (Max) 0.19V @ 100mA