首页 / 线性稳压器 / S-11L10D13-I6T2U
minImg
S-11L10D13-I6T2U
ABLIC Inc.
型号:
S-11L10D13-I6T2U
品牌:
ABLIC Inc.
封装:
SNT-6A
描述:
IC REG LINEAR 1.3V 150MA SNT6A
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 900 nA
PSRR 55dB (1kHz)
Voltage - Input (Max) 3.65V
Output Type Fixed
Current - Output 150mA
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 16 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SNT-6A
Series S-11L10B/D
Control Features Enable
Package / Case 6-SMD, Flat Leads
Protection Features Over Current
Mfr ABLIC Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.3V
Voltage Dropout (Max) 0.36V @ 100mA