首页 / 线性稳压器 / S-1312B12-M5T1U3
minImg
S-1312B12-M5T1U3
ABLIC Inc.
型号:
S-1312B12-M5T1U3
品牌:
ABLIC Inc.
封装:
SOT-23-5
描述:
IC REG LINEAR 1.2V 150MA SOT23-5
库存 : 100
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 30 µA
Output Type Fixed
PSRR 75dB (1kHz)
Voltage - Input (Max) 5.5V
Number of Regulators 1
Current - Output 150mA
Output Configuration Positive
Voltage - Output (Max) -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-5
Series S-1312
Control Features Enable
Package / Case SC-74A, SOT-753
Protection Features Overcurrent, Thermal Shutdown
Mfr ABLIC Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.2V
Voltage Dropout (Max) 0.63V @ 100mA