首页 / 线性稳压器 / S-1313C19-A4T1U3
minImg
S-1313C19-A4T1U3
ABLIC Inc.
型号:
S-1313C19-A4T1U3
品牌:
ABLIC Inc.
封装:
HSNT-4-A
描述:
IC REG LINEAR 1.9V 200MA HSNT4-A
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 1.35 µA
Output Type Fixed
PSRR -
Voltage - Input (Max) 5.5V
Number of Regulators 1
Current - Output 200mA
Output Configuration Positive
Voltage - Output (Max) -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package HSNT-4-A
Series S-1313
Control Features Enable
Package / Case 4-SMD, Flat Lead Exposed Pad
Protection Features Overcurrent, Thermal Shutdown
Mfr ABLIC Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.9V
Voltage Dropout (Max) 0.58V @ 100mA