首页 / 线性稳压器 / S-1315D14-A6T2U3
minImg
S-1315D14-A6T2U3
ABLIC Inc.
型号:
S-1315D14-A6T2U3
封装:
HSNT-6-B
描述:
IC REG LINEAR 1.4V 200MA HSNT6-B
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 1 µA
PSRR 60dB (1kHz)
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Current - Output 200mA
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 13 µA
Product Status Active
Supplier Device Package HSNT-6-B
Series S-1315
Control Features Enable
Package / Case 6-SMD, Flat Lead Exposed Pad
Protection Features Over Current
Mfr ABLIC Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.4V
Voltage Dropout (Max) 0.665V @ 200mA