首页 / 线性稳压器 / S-1318C25-M5T1U4
minImg
S-1318C25-M5T1U4
ABLIC Inc.
型号:
S-1318C25-M5T1U4
封装:
SOT-23-5
描述:
LINEAR IC
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 250 nA
Output Type Fixed
PSRR -
Voltage - Input (Max) 5.5V
Number of Regulators 1
Current - Output 100mA
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-5
Series S-1318
Control Features Enable
Package / Case SC-74A, SOT-753
Protection Features Over Current
Mfr ABLIC Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V
Voltage Dropout (Max) 0.05V @ 10mA